A nem megfelelően kiépített rendszerből adódó hibákra a Gyártó nem vállal készülék garanciát.
Fontos, hogy a használati útmutatókban található Fűtésrendszer Kiépítésére Vonatkozó GARANCIAJEGY a készülék beüzemelése előtt legyen kitöltve. Ennek a GARANCIAJEGYNEK a kitöltésével a Kivitelezőnek rendszergaranciát kell vállalnia.
A fűtésrendszer kiépítésénél milyen fontos szempontokat kell figyelembe venni?
1., A rendszer kiépítésénél a gerincvezeték rézcső esetében minimum 18-as, míg ötrétegű műanyag cső esetében minimum 20-22-es belső átmérőjű legyen.
2., A rendszerben legyen feltöltő csap és a közelében nyomásmérő óra.
3., A készülék teljesen leválasztható legyen a rendszerről, rendelkezzen megfelelő elzáró-ürítő, töltő szelepekkel és automata légtelenítőkkel.
4., Melegvizet biztosító váltószelepes MIKA készüléknél a radiátorokhoz visszacsapó szelep beiktatása szükséges, hogy a nyári üzemmódban a radiátorok ne melegedjenek vissza.
5., Padlófűtéses, illetve padlófűtés és radiátoros vegyes rendszereknél a padlófűtésbe be kell iktatni egy plusz hőcserélőt vagy hydrováltót, megakadályozva ezzel a készülék kondenzálódását! A túl alacsony hőmérsékletből adódó meghíbásodásokra a gyártói nem vállal készülék garanciát.
6., A MIKA készülékeknél fontos, hogy a parapet szélrácsa telibe lyukacsos legyen. A helyi viszonyoknak megfelelő szélrács kiválasztását érdemes szervizpartnerünkkel egyeztetni.
7., Az új rendszereket minden esetben át kell mosni vegyszeresen, hogy a radiátorokban lévő olajos, fémporos szeennyeződés távozni tudjon. Az ebből fakadó készülékmeghibásodások nem tartoznak a garanciális javitás körébe.
Ezért a rendszer GARANCIAJEGYÉBAN fontos rögzíttetni a kivitelezővel azt is, hogy az alapos átmosás és az öblítés utáni kondicionáló adalékos feltöltés megtörtént.