A MIKA kazánok átminősitésre kerültek lokális készülékre, igy nem a 813-as, hanem a 1188-as rendelet vonatkozik rájuk. Ez alapján jelenleg időkorlát nélkül betervezhetőek és kivitelezhetőek!
A készülékek teljesítményei a vizsgálat során szétválasztásra kerültek a helyiségben történt közvetlen hő leadás - min. 6 % (konvekciós) valamint egyéb helyiségek fűtésére szánt vízoldali teljesítményre.
A MIKA-6 készülékcsalád közvetlen hő leadása 7-10 % között van a teljes teljesítményre vetítve, így mint Gyártók lokális készülékeknek minősítjük a termékeket, melyeknek elsődleges feladata az adott helyiség fűtése, melyben a készülék elhelyezésre került. Ebben az esetben a készülékekre nem a 813/2013/EU rendelet vonatkozik, hanem a 2015/1188-as. A készülékek új megnevezése: egyedi lokális konvekciós fűtőkészülék kiegészítő fűtési funkcióval!
A hagyományos konvektorok kimenő füstgáz hőmérséklete 260-280 celsius, mig a MIKA egyedi fűtőkészülékeké 140-160 celsius.
Egyrészt ez a "hőkülönbözet" marad bent a lakásban, másrészt más a két készülék hő átadó képessége. A konvektor csak az adott helyiségben fűt és a levegőnek adja át a hőt, mig a MIKA fűtőkészülék a radiátorokban lévő vizet melegiti fel szoba termosztátos (0,5 C-os hőingadozás mellett) vezérléssel.
NEM, de indirekt tárolóval IGEN. A készülék 6 kW-os teljesitménye kevés, hogy átfolyó rendszerben biztositsa a meleg vizet, ahhoz legalább 24 kW szükséges. Azok a készülékek viszont kivétel nékül kéményesek, vagyis nyilt égésterűek. A turbós kivitelűek pedig nem felelnek meg a homlokzati füstgáz kivezetés feltételeinek.
A váltószelepes MIKA készülék (MIKA-6EU.V, MIKA-6EU.V TURBÓ) mellé a fürdőszobába fel kell szerelni egy un. indirekt tárolót (villanybojlerre hasonlit), melyben található egy csőkigyó. A készülék ezen keresztül fűti fel a tartályban lévő vizet. A váltószelep látja el a váltást - az igényeknek megfelelően - a fűtés és a melegviz funkció között.
A radiátorokban minimális mennyiségű viz taláható (összes radiátor tekintetében 25-40 l között), ezért a készülék rövid idő alatt felfűti a beállitott 60-70 celsiusra. A radiátorok hő-leadása lényegesen lassabb (kW/h), ezért a készülék felfűtési időszakban ki-be kapcsol. Ezért is fontos a készülék beszabályozása (beüzemelés, mely a garancia egyik feltétele) a lakás hőigényéhez!
A turbós készülék tartozéka a 65/40 mm-es turbó cső 55 cm-es hosszúságban, igy felszereléséhez csak 6,5 cm-es furatot kell vágni a falon. Mivel 10 cm alatti a lyuk átmérője, felszereléséhez nem szükséges sem terheletlen fal (ablak alatt), sem pedig épitési engedély.
Új létesitésnél ajánljuk.
Igény esetén hosszabb csővel is szállitani tudjuk a készüléket.
Elv: Falvastagság + 15 cm
A MIKA-6EU és a MIKA-6EU Turbó belsejét tekintve azonos. Mindkettő digitális kijelzős, ventilátoros, ionizációs.
Az EU Fég-es parapetre szerelhető fel, mig a turbós változat saját tartozék 65/40 mm-es, 55 cm-es turbó csővel bárhova.
Felszereléséhez nem kell sem épitési engedély sem pedig terheletlen fal (nem muszáj ablak alá rakni)
A Turbós készülék akár 1 m-es falba is beépithető, igény esetén biztositunk hosszabb turbó csövet is!
IGEN. A készülék gazdaságos üzemeltetéséhez mindenkép szükséges egy szobatermosztát felszerelése is, mely 0,5 oC-on belül szabályozza a készüléket. Tipusa lehet vezetékes vagy rádiós. Szobatermosztát nélkül csak a rendszerben lévő vizhőmérsékletet érzékeli a készülék, mely folyamatos ki-be kapcsolgatást eredményez, többletfogyasztást okozva.
Elsősorban a vezetékes termosztátokat ajánljuk, mert a rádiósak érzékenyek lehetnek egyéb jelekre (pl. elektromos kapu), mely zavart okozhat a működésükben, pl. nem kapcsolják ki illetve be a készüléket. Ez nem a készülék hibája, hanem a termosztáté.
Sokan kérdezik, hogy miért kell átmosni egy új fűtésrendszert! Pont azért, mert vadiúj és a radiátorok többsége tele van a gyártás során keletkezett olajos, zsiros fémporos szennyeződéssel, melyet a radiátor gyártók nem tisztitanak ki. Ahogy kiépitésre kerül a rendszer és elinditják a fűtőkészüléket, a melegviz az összes szennyeződést bemossa a teljes rendszerbe igy a fűtőkészülékbe is, mely annak meghibásodását okozhatja. Ennek javitása nem garanciális!
A rendszerben lévő szennyeződés eltávolitására léteznek megfelelő fűtésrendszer tisztitók (cégünktől is beszerezhető), melyek kifejezetten erre lettek kifejlesztve. A vegyszeres teljes tisztitás, átöblités és inhibitoros feltöltés után nem kötelező mágneses iszapleválasztó beépitése a rendszerbe, de ártani nem árt.
Az utólagos rendszertisztitás illetve annak hiányából fakadó készülék meghibásodások költsége minden esetben a fogyasztót terhelik!
Az új radiátorokból kimosódó olajos szennyeződés akár három hét alatt képes ledugitani a kazántestet, emellett a szennyeződés (olaj, zsir, fémpor) károsithatja a szivattyút és egyéb alkatrészeket is, melynek javitása ill. az utólagos rendszer mosás nem garanciális, költsége a fogyasztót terheli.
A rendszer vegyszeres mosása a kivitelező feladata, neki kell vállalni a garanciát az általa kiépitett rendszerre.
Készülék csere esetén elegendő egy bejelentési kötelezettség erre szakosodott gázszerelővel a Gázszolgáltató felé egy formanyomtatványt kitöltve.
Amennyiben a meglévő gázcső rendszer megbontásra, módositásra kerül, terveztetni kell a rendszert. Az ezzel kapcsolatos teendők a Tervező hatáskörébe tartoznak.
Igény esetén tudunk ajánlani szakembert!
Igen, de az alacsonyabb működési hőmérséklet miatt mindenképp szükséges egy plusz hőcserélő vagy hydrováltó beiktatása a rendszerbe.
NEM. Mivel a MIKA rendszerekben kevés folyadék (max. 30-35 liter) található, a thermofejek alkalmazása a szobatermosztát alkalmazása mellett csak problémákat okozna. Beleavatkozna a készülék működésébe, lezárná a radiátorokat, amely akár a készülék leállását vagy rosszabb esetben a károsodását is okozná, melynek javitása nem garanciális.
Garancia a Mika készülékekre: 1+1+1 év, mely a beüzemelés napján kezdődik. A beüzemelést, karbantartást, illetve a garancia időn belüli javitásokat kizárólag szerződött partnereink (szervizpartnereink) végezhetik.
A beüzemelés digitálisan történik, vagyis Cégünk, illetve az ügyfél is e-mail-ben kapja meg a beüzemelési jegyzőkönyvet.
A 2021. január 1-e előtt üzembehelyezett készülékekre a garancia vállalás ideje 1+1 év, a 2021. január 1-től üzembehelyezett készülékekre pedig már 1+1+1 év.
A +1 év, valamint az újabb +1 év garanciaidő hosszabbítását biztosító, úgy nevezett évfordulós karbantartásra az évfordulók előtt 60 naptól, az évforduló után 30 napig van lehetőség, azaz 90 nap áll rendelkezésre a garanciaidő meghosszabbítására. Ezeket a leigazolt karbantartásokat szintén csak szerződött partnereink végezhetik el.
A beüzemelés és a karbantartás dija a Fogyasztót terheli!